W Stanach Zjednoczonych zjawisko wymiany żon na młodsze kobiety stało się tak popularne, że owe nowe, młodsze zyskały miano „kobiet-trofeów”. Żeby jednak nie było tak gorzko, w wyniku przeprowadzonych badań, okazało się, że dotyczy to tylko mężczyzn, których po prostu na to stać. Na zdobycie młodszych kobiet mogą połasić się przede wszystkim zamożni panowie. Dla takich mężczyzn ważny jest prestiż i sukces, a młoda kobieta jest właśnie wyznacznikiem sukcesu.

A czym kierują się kobiety w wyborze partnera? Jak zawsze dobrem dziecka 🙂 Ewolucyjnie rzecz tłumacząc, dla kobiet, do stworzenia długiego związku, lepszym wyborem jest bogaty mężczyzna, albo biedny, ale równocześnie inteligentny i ambitny młody mężczyzna, ponieważ daje on większą gwarancję na to, że potrzeby jego potomstwa będą adekwatne zaspokajane. Jeśli natomiast paniom zależy na związku krótkotrwałym, zdecydowanie większe szanse mają panowie, którzy od razu mogą obdarować kobietę prezentami. Najgorszą pozycję zajmują tutaj „skąpcy”. Są oni najmniej pożądani przez kobiety.

Można spotkać się z opiniami, że wcale nie jest tak, że pieniądze i prestiż są tak ważne. Liczy się przecież charakter i serce…. Owszem, ale nie zawsze, nie tylko i nie jest to takie proste. Istnieje także druga strona, ta, do której nie chcemy się przyznać, ta która pokazuje, że sukces i dobra nabyte są dla nas ważne, choć oczywiście dla każdego w innym stopniu.

Prawdopodobnie wyniki podobnych badań przeprowadzonych w Polsce pokazałyby to zjawisko trochę inaczej, lecz wydaje mi się, że ogólne wnioski mogłyby być podobne.

Gdybym miała się bardziej zastanowić, to mój obecny mąż, a kiedyś student psychologii, rzeczywiście był ambitnym, inteligentnym młodym mężczyzną i dobrze zapowiadającą się  partią na męża 😉

Na podstawie:

B. Wojciszke, „Kobieta zmienną jest”, GWP, Gdańsk 2009

Czy miłość można zdefiniować? Co się na nią składa. Przeczytaj.

Dlaczego warto być optymistą. Zobacz.

13 komentarzy:
  • Patrycja Stępniewska
   Patrycja Stępniewska says:

   W ogóle dużo spraw jest na tym świecie jest dziwacznych.Czasami trudno jest zrozumieć motywcje ludzi…

   Odpowiedz
  • leszek
   leszek says:

   Bo te młodsze proszę Pani są spontamiczne i nie kręcą tyle. Kobieta bardzo zmienia nastawienie do męża po urodzeniu dziecka. Zaczyna traktować go prxedmiotowo

   Odpowiedz
   • Patrycja Stępniewska
    Patrycja Stępniewska says:

    Leszek, myślę, że to raczej kwestia relacji między partnerami i osobowości kobiety (a propos macierzyństwa).

    Odpowiedz
 1. Mama Pana Adama
  Mama Pana Adama says:

  Ciekawe to co napisałaś. Nie mam pojęcia skąd takie myślenie u facetów. Może to najzwyczajniejszy strach przed starością? Niektórzy mówią, że kobiety starzeją się szybciej i szybciej to po nich widać.

  Odpowiedz
 2. wkawiarence.pl
  wkawiarence.pl says:

  stereotyp – kobieta – wije gniazdo, mężczyzna – szuka reroduktora 🙂
  jednak często to szukamy bratniej duszy, powiernika, kogoś na długie śnieżne wieczory, ktoś kto nam powie dobre słowo w złej godzinie, ktoś kto nas poruszy i zrozumie. No i… będzie kochał nasze dzieci tak mocno, z taką samą miłością jk my.

  Odpowiedz
  • Patrycja Stępniewska
   Patrycja Stępniewska says:

   I życzę każdemu z nas, aby właśnie znalazł takiego partnera, który będzie wsparciem i współtowarzyszem w różnych momentach, tych trudnych i tych radosnych 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *