Blisko od początku. Co to znaczy i dlaczego jest tak ważne?

Na początku tego roku, wraz z doulą Kaliną Nowogórską, miałam przyjemność wygłosić krótki wykład dla rodziców w ramach ogólnopolskiego cyklu warsztatów Świadoma Mama.

O tym, dlaczego warto być blisko od początku wspólnej drogi z dzieckiem i jak można to zrobić 🙂

Konferencja dla Przyszłych Rodziców w temacie Blisko od początku,czyli o dobrym starcie w rodzicielstwo, wykład z psychoterapeutką i dołącz…

Opublikowany przez Świadoma Mama na 23 lutego 2017

[fb_button]

Być może zainteresują Ciebie również poniższe wpisy:
,

Jak zmienia macierzyństwo. Szybciej, krócej, więcej i bliżej…

Bycie mamą, tatą także, to jedno z najtrudniejszych, a zarazem najpiękniejszych zadań w życiu człowieka. Kiedy rodzi się dziecko, świat na chwilę wywraca się do góry nogami, aby później wrócić do nowej normy. W mieszkaniu robi się coraz ciaśniej, przybywają nowe meble, zabawki, łóżeczko zajmuje pustą przestrzeń w sypialni, a szafa zostaje zapełniona pieluchami, butelkami i smoczkami. Zmienia się jednak nie tylko to, co jest wokół nas. Zmieniamy się także my, rodzice. Co zmienia się w kobiecie dzięki macierzyństwu?

Dlaczego i po co dzieci budzą się w nocy?

Małe dzieci nie mają jeszcze odpowiednio wykształconego mechanizmu wybudzania się, szczególnie w głębokiej fazie snu. Pobudki takie chronią więc dziecko przez śmiercią łóżeczkową.
,

Po co tata przy porodzie?

Obecnie porody rodzinne stanowią znakomitą większość. Decyzja o tym, z kim kobieta będzie witała swoje maleństwo jest coraz częściej podejmowana wspólnie, a tatusiowie chcą być obecni przy porodzie. Słusznie? Moje doświadczenie porodu mówi mi, że słusznie.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *